banner24
26 Nisan 2017 Çarşamba

Şanlıurfa’da işkence iddiasına 2 tutuklama

Ayakkabı kutularına para attılar

Türkiye genelinde KESK üyeleri aldığı grev Şanlıurfa’da davul zurna eşliğinde yapıldı

19 Aralık 2013 Perşembe 14:40
Bu haber 2371 kez okundu
Ayakkabı kutularına para attılar
Türkiye genelinde  KESK üyeleri aldığı grev Şanlıurfa’da davul zurna eşliğinde yapıldı
 
KESK'e bağlı Haber-Sen, SES, BES ve Tüm-Bel-Sen ile ESP sendika üyeleri, öğle saatlerinde Atatürk Bulvarı üzerinde toplanarak sloganlar eşliğinde Hükümetin bütçe görüşmelerini protesto eden grup yürüyüş boyunca ‘’Çetelere değil, Emekçiye bütçe’’, ‘Direne direne kazanacağız’  Karakoyun İş Merkezi önüne yürüdü. Yürüyüş sırasında KESK üyelerinin ellerinde boş ayakkabı kutuları taşıdığı görüldü. Polisin güvenlik önlemi aldığı eylemde davul- zurna eşliğinde halay çeken göstericiler, yanlarında getirdikleri ve yere bıraktıkları boş ayakkabı kutularına maddeni paralar ve 1'er dolarlık sahte banknotlar attı.
 
 
Karakoyun iş merkezi önünde basın açıklaması yapan İsmet Karadağ” Kamu emekçileri işçileri, yaşanılabilir bir dünya için direnenler; yürekleri eşit, demokratik bir ülke için çarpanlar. Tüm zulme zorbalığa rağmen emeğine onuruna sahip çıkanlar. Hepimiz buradayız.
 
Bugün iktidara geldiğinden bu yana emekçilere işsizlik, yoksulluk, güvencesizlikten başka hiçbir hayat sunmayan AKP hükümetinin yağma ve talan bütçesine karşı sesimizi yükseltmeye geldik. Bütçeden hakkımızı almaya geldik. Bugün bir kez daha emek için, halk için bütçe demeye geldik’’ ifadelerini kullandı. Kalabalık, açıklamanın ardından alandan ayrıldı 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

?Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV

banner49