Şanlıurfa’da trafik ihlali yapanlara ceza yağdı Şanlıurfa’da trafik ihlali yapanlara ceza yağdı
Yeşildirek kentsel dönüşüm için Karayollarında TOKİ’nin ilk etapta bölgede başlattığı 296 konutlar tamamlandı. 6 Aydır tamamlanan konutlarından bir gelişmenin olmaması mahalle sakinlerini tepkisine neden oldu.
23 yıl önce dönemin Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından kentsel dönüşüm müjdesi verilen mahallede beklenen çalışma bir türlü yapılmadı. Evlerin çoğunun yıkık dökük bir şekilde tehlike saçtığı mahallede kentsel dönüşümden umutlarını kesen vatandaşlar, evlerini boşaltmak zorunda kalıyor. Daha öncelerinde 30 bin nüfusu sahip mahalle kentsel dönüşümün getirdiği tehlikeyle karşı karşıya kalındığını, nüfus nerdeyse yarı yarıya inmiş durumda.
Ahmet Eşref Fakıbaba’nın belediye başkanı olduğu dönemden başlayıp Celalettin Güvenç ile devam etti. Nihat Çiftçi, 2018 yılında bilbordlar astırdığı afişler ile Kentsel dönüşüm başladı. Zeynel Abidin Beyazgül 4 Eylül 2020 de yaptığı basın açıklamasında, 20 yıllık Yeşildirek sorunun çözüldüğü belirti.
Şanlıurfa’da Yeşildirek Mahallesi sakinlerinin faydalanması için Karayolları eski hizmet binasında yapılan TOKİ konutları ve iş yerleri depremde hasar gören Şanlıurfa Vergi Dairesine bir bölümüne tahsis edildi.
Mahalleli, her yıl Yeşildirek başladı başlayacak denen proje ile ilgili yetkililerin sözlerini tutmalarını istedi.