Halkın duygularını istismar ederek onlardan para alan dilencilerle mücadele eden Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Zabıta ekipleri, yaptıkları sıkı ve düzenli çalışmaları camii önleri ile vatandaşların kalabalık oldukları işlek mekânlarda sürdürüyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri; Cuma Namazı sonrasında yoğunluğun yaşandığı kent merkezi, camilerin önlerinde ve çevrelerinde halkın duygularını istismar ederek dilencilik yapan şahıslara yönelik operasyon düzenledi. Halkın dini duygularını istismar ederek dilenen ve aralarında çocukların da bulunduğu dilenciler, zabıta ekipleri tarafından tek tek toplandı. Zabıta Müdürlüğü’ne götürülen dilencilerin üst aramaları yapılarak, elde ettikleri paralara el konuldu. Ayrıca dilenciler hakkında cezai işlem uygulandı.

Şanlıurfa Şehit Gazi Derneği'nde Geleneksel Bayramlaşma Töreni Şanlıurfa Şehit Gazi Derneği'nde Geleneksel Bayramlaşma Töreni

Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, denetimlerin düzenli olarak devam edeceği belirtildi. Sıkı bir şekilde sürdürülen dilenci operasyonlarının sonucunda ilçe genelindeki dilenci sayısının düşürülmesinin hedeflendiği ifade edildi.