İçişleri Bakan Yerlikaya, emniyet ve jandarma trafik ekiplerinin, vatandaşların güvenliği için denetimlerini aralıksız olarak devam ettirdiğini vurguladı.

22 Haziran Cumartesi günü, bayram tatilinin sekizinci gününde 24 saatlik süre içinde Türkiye genelinde 706 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 6 kişi hayatını kaybederken, bin 97 kişi yaralandı. Aynı gün içerisinde trafik ekipleri tarafından 406.88 araç denetlendi.

Akçakale yolunda otomobil tahliye kanalına uçtu Akçakale yolunda otomobil tahliye kanalına uçtu

Denetimler sonucunda 21 bin 129 araca hız ve radar işlemi, 39 bin 21 araca ise diğer trafik ihlalleri nedeniyle işlem yapıldı.

Bayram tatilinin ilk sekiz gününde (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi) toplamda 68 kişi trafik kazalarında hayatını kaybetti. Bu süreçte yaralanan kişi sayısı ise 9 bin 787 olarak kaydedildi.

Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

" Trafik Polislerimiz ve Jandarma Trafiğimiz denetimlerine ve radarla hız kontrollerine 24 saat aralıksız devam ediyor. Tekrar uyarıyoruz‼️ Aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum”.

Editör: Haber Merkezi