Ümraniyespor – Şanlıurfaspor Ümraniyespor – Şanlıurfaspor
Suudi Arabistan'da yaşanan olaylar sonrası ertelenen Süper Kupa mücadelesi Şanlıurfa'da bulunan 11 Nisan Stadyumunda oynanırken karşılaşmanın henüz ilk dakikalarında Galatasaray’dan Icardi'nin attığı golle 1-0 öne geçerken atılan bu gol sonrası santra yapılmadı ve Fenerbahçe antrenörü Zeki Murat Göle takımı sahadan çekti.
U19 takımıyla Şanlıurfa'ya gelen Fenerbahçelilerin ilk olarak 9 genç oyuncuyla sahaya çıkması bekleniyordu. Bu futbolculardan 3 tanesi sakatlık gerekçesiyle kenara gelecek ve böylece maç tatil edilecekti. Ancak durum böyle olmadı. Fenerbahçe Süper Kupa'da sahaya 11 genç oyuncuyla çıkarken Fenerbahçe antrenörü Zeki Murat Göle ilk dakikalarda takımı komple sahadan çekti.
TFF'nin Futbol Müsabaka Talimatı'na göre "Müsabakanın ilan edildiği sahaya belirlenen saatte 9 (dokuz) kişiden az bir kadro ile çıkmak ya da müsabaka esnasında herhangi bir sebeple takımın sahadaki futbolcu sayısının 6 (altı) kişiye inmesi (Bu durumda müsabakaya devam edilmez.)" hükmen mağlubiyet gerektiren durumlar arasında. Statüye göre bir takım en az 9 futbolcuyla sahaya çıkmak zorunda. Maç sırasında bir takımın 6 kişiye düşmesi durumunda ise karşılaşma tatil edilir ve bu durum hükmen yenik sayılmayı gerektiren hallerden biri olarak gösterilir