Şanlıurfalı 3 Çocuk Annesi Kadın, Kocası Tarafından Öldürüldü Şanlıurfalı 3 Çocuk Annesi Kadın, Kocası Tarafından Öldürüldü

Şanlıurfa’da son günlerde vatandaşlar içme suyunda kötü koku geldiğini belirterek Şanlıurfa Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne (ŞUSKİ) başvurdu.
ŞUSKİ gelen şikayetler üzerine harekete geçerek içme suyundan numuneler aldı. Şanlıurfa merkez içme suyu şebekelerinden ve arıtma tesisi çıkışından alınan numunelerin analiz sonuçlarında  suyun “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” kapsamında uygun çıktığı belirtildi.
Şanlıurfa Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, mevcut arıtma prosesine ek olarak odun bazlı toz aktif karbon dozajı yapılarak koku giderimine devam edildiğini ekledi
Şanlıurfa Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Uluslararası akredite laboratuvarımız ve Sağlık Müdürlüğü laboratuvarı tarafından Şanlıurfa merkez içme suyu şebekelerinden ve arıtma tesisi çıkışından alınan numunelerin analiz sonuçları “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” kapsamında uygun çıkmaktadır. Hastalık yapıcı herhangi bir bulguya rastlanmamaktadır. Fakat yüzeysel su kaynaklarının tamamında mevsim geçişlerinde zaman zaman karşılaşılan alg(mikro bitkiler) üremesi neticesinde suda kokuproblemi oluşabilmektedir. Bu durum sağlık açısından bir tehdit oluşturmamakta fakat hissel ve duyusal olarak suyun lezzetini azaltmaktadır. Koku problemini çözmek adına teknik ekiplerimiz tarafından; mevcut arıtma prosesine ek olarak odun bazlı toz aktif karbon dozajı yapılarak koku giderimine devam edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”