İlk olarak Gıda sektöründe Şanlıurfa’yı Dünya’ya tanıtan Şemsettin Baklavalarını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi alan Önen, ardından Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Özel hastaneleri gezdi.

Daha sonra Şanlıurfa’nın en büyük şirket topluluklarından biri olan Canpolat Şirketler Grubu'nu ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesine bağlı Tenis Dünyasındaki Gençlik Buluşması'na da katıldı. Burada gençlerle bir araya gelen Önen, gençlere deneyimlerini anlattı. Gençlerin eğitim, istihdam ve sosyal hayatta daha fazla yer almaları için çalışacaklarını belirten Önen, gençlerin güçlü Türkiye'nin temel taşları olduğunu ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na katılan Önen, tarım ve hayvancılık sektöründeki temsilcilerin sorunlarını dinledi. Çiftçilerin daha verimli üretim yapmaları için her türlü desteği vereceklerini vurguladı.

Günün sonunda bir değerlendirmede bulunan Milletvekili adayı Önen, “Biz istikrardan, eğitimden, sağlıktan, ulaştırmadan yanayız ve bu hizmetlerin devam etmesinden yanayız. İdeolojik olarak gelip size anlattıkları zaman bir karşılığı olmayan size hizmet olarak yansımayacak birçok vaadinde karşısındayız. Şanlıurfa’mıza bugüne kadar 138 milyar liralık yatırım yapılmış ve bunların devamı içinde AK Partinin bu hizmet kervanında yoluna devam etmesi bizim ve sizler için çok önemli. Bizler bu şehrin birer evladı olarak sizlerin temsilcisi olarak inşallah hedefimiz ülkemizdeki istikrarın sürmesi olacak” ifadelerini kullandı.

Ayrıca ev ziyaretlerini de gerçekleştiren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Abdulkadir Emin Önen’e Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, AK Parti Karaköprü ilçe Başkanı Sait Ağan ve teşkilat üyeleri eşlik etti.