AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, Belediye Meclis Üyeleri Abdullah Samak ile Mahir Öge ve Hayati Harrani Mahalle Muhtarı Fethi Kaya’yla birlikte Eyyübiye Millet Bahçesi’ndeki düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilçe halkına ve Şanlıurfalılara müjde verdi.

Eyyübiye Millet Bahçesi’ni bu yılın başında hizmete sunmayı planladıklarını ancak 6 Şubat’taki deprem felaketinde vatandaşların toplanması ve 15 Mart’taki sel baskınları nedeniyle hasara uğradığını anımsatan Başkan Mehmet Kuş, “Şu ana kadar arkadaşlarımız tahribatları hızlı şekilde düzeltmeye çalışıyorlar. Büyük bir kısmı tamamlanmış durumda. Onarımları yüzde yüz tamamlamamız bir iki aylık süreç alacak. Ama kısmet olursa, önümüzdeki Cuma günü, yani bayramdan önce millet bahçemizi halkımızın hizmetine sunacağız”dedi.

Cuma gününden itibaren tüm Şanlıurfalıların Eyyübiye Millet Bahçesi’ne gelebileceğini belirten Başkan Kuş, gençlerin tenis kortu, voleybol, basketbol ve futbol sahalarını kullanabileceğini, ailelerin mesire alanlarında vakit geçirebileceğini, çocukların oyun gruplarında eğlenebileceğini ifade ederek, tüm yeşil alanların Cuma gününden itibaren halkın istifadesine sunulacağını söyledi.

Eyyübiye Millet Bahçesi’ndeki düzenleme çalışmalarının yüzde seksen oranında tamamlandığını müşahede ettiklerini ve halka açılması yönünde karar alındığını belirten AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Moğal ise, “Cuma gününden itibaren tüm halkımızı birlik beraberlik içerisinde pikniğe davet ediyoruz. AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanlığı adına Başkanım Mehmet Kuş’a, meclis üyelerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Eyyübiye Millet Bahçesi’ndeki incelemelere eşlik eden Meclis Üyeleri Abdullah Samak ve Mahir Öge ile Hayati Harrani Mahalle Muhtarı Fethi Kaya da Başkan Mehmet Kuş başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederek, Eyyübiye’ye hayırlı olmasını dilediler.