Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin önemli duyuru! Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin önemli duyuru!
Başkan Mehmet Kuş, mesajında şunları dile getirdi:

Kurulduğu günden bu yana insanlık tarihinin dönüm noktası olan gelişmelerin önemli merkezlerinden biri olan Şanlıurfa, farklı dönemlerde farklı isimlerle anılan bir şehir olmuştur. Hâkimiyeti altına girdiği milletler döneminde Urhai, Edessa ve Ruha olarak anılan şehrimiz, Milli Mücadele’nin ilk kıvılcımını ateşleyen kurtuluş mücadelesiyle taltif edilmiş ve 1984 yılında isminin başına “Şanlı” unvanını alarak, gelecek nesillere her an hatırlayacakları ölümsüz bir miras kazandırmıştır.

Kutsal vatan toprağımız, hürriyet ve bağımsızlığımızın simgesi bayrağımız, birliğimiz ve beraberliğimiz için canlarını feda eden kahraman ecdadımızın üstün fedakârlıklarla bizlere emanet ettiği bu şehre atfedilen unvan ve madalyalar, bizlerin baş üstünde tutmamız gereken değerlerdir. Bu değerleri korumak, şehrin her alanda gelişmesini sağlamak, insanımızın huzur ve refahını temin etmek adına bizler için kaçınılmaz birer görevden başkası değildir.

Bu duygu ve düşüncelerle şehrimize “Şanlı” unvanı verilerek Şanlıurfa olarak anılmasını sağlayan, şehrin tarihinde bir dönüm noktasına imza atan Milletvekilimiz Sayın Osman Doğan ve arkadaşları başta olmak üzere, bizlere bu gururu yaşatan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Kahraman şehitlerimizin ruhu şâd olsun.