2022-2023 sezonu Bölgesel Amatör Lig 2. ve 7. grupta oynanacak play-off müsabakaları, 2-6 Mayıs tarihleri arasında Kayseri ve Konya'da oynanacak. Viranşehir Belediyespor'un da mücadele edeceği müsabakalar sonrası her iki ilden finalist olan takımlar, daha sonra belirlenecek bir tarihte final müsabakası oynayacak olup kazanan takım TFF 3. Lig'e yükselmeye hak kazanacak. Viranşehir Belediyespor'un yanı sıra Bölgesel Amatör Lig 2. grupta yer alan 12 Bingölspor, Arapgirspor, Dersimspor, Siverek Belediyespor takımları Kayseri'de Play-Off müsabakalarını oynayacaklar.
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Play-Off maçları öncesinde Viranşehir Belediyespor'u ziyaret etti. Viranşehir Spor Kompleksi'nde Teknik Direktör Seyithan Özdaş, yardımcı hocalar ve futbolcularla buluşan Başkan Ekinci, Kayseri'de oynanacak kritik maçlar öncesinde takıma başarılar diledi.
Tarihi ve nüfusu itibariyle Viranşehir'in 3. Lig'i hak ettiğini belirten Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, "Kayseri'de oynanacak Play-Off maçlarını başarıyla tamamlayacağınıza yürekten inanıyorum. Burada oynayacağınız müsabakalarda sizlere başarılar diliyorum. İnşallah alacağınız güzel sonuçlarla kentimize 3
Lig'e yükselmiş bir takım olarak geleceksiniz" dedi.
Bu arada Viranşehir Belediyespor kafilesi, Play-Off maçları için pazartesi günü karayolu ile Kayseri'ye hareket edecek.