Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı dolayısıyla hemen her gün farklı bir iftar sofrasında iftarını açarak vatandaşlar, esnaflar ve STK temsilcileriyle bir araya geliyor.

Başkan Beyazgül ‘ün bu seferki iftar durağı Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından düzenlenen iftar programı oldu. Şanlıurfa ASKF Başkanı Adnan Yükselir ve kulüp yöneticileri tarafından karşılanan Başkan Beyazgül ASKF’nin gençliğin şehri Şanlıurfa’da çok önemli görevler üstlendiğini kaydetti.

BAŞKAN BEYAZGÜL, “GENÇLİĞE DESTEK OLMAK YARINLARA UMUTLA BAKMAKTIR”

Başkan Beyazgül, “Siz Şanlıurfa’nın çok önemli bir değerisiniz. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak kalması, yanlış işlere tevessül etmemesi ve onların zihnen, bedenen kendilerini geliştirmesinde öncülük yapıyorsunuz. Bizim en önemli işimiz gençliktir. Gençlik kaybolursa geleceğimiz kaybolur. Biz gençler için 47 adet spor salonu açtık. 3 olan gençlik merkezi sayısını ise 20’ye çıkardık. Gençlerimize ilk geldiğimizde madalyalar şampiyonluklar bekliyoruz demiştik. O şampiyonluklar ve madalyalar gelmeye devam ediyor. Biz beraber gayret ederek Şanlıurfa’yı bu konularda daha da yukarıya çekelim. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak bize düşen bir konu olursa biz buradayız. Yanınızdayız. Yeter ki başarılı çocukları bulalım ve yukarılara çıkaralım. Amatör spor kulüplerimiz çocuklarımızı ahlaki ve fiziki olarak çok güzel bir şekilde yetiştiriyorlar. Çocuklar sporun her branşıyla uğraşınca çocukluğunu ve gençliğini yaşamış oluyor.” İfadelerine yer verdi.

YÜKSELİR, “BAŞKANIMIZ ŞANLIURFALI GENÇLERİN UMUDU OLMUŞTUR”

Şanlıurfa ASKF Başkanı Adnan Yükselir ise Şanlıurfa Büyükşehir Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün her zaman destekçileri olduğunu belirterek bugüne kadar Başkanımızdan ne talep ettiysek hepsini yaptı. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Başkanımız gençlerimizin her zaman yanında olmuştur.” Diye konuştu.