Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde, yeraltı çalışmaları ile sokak ve kaldırımlara kurulan elektrik panolarının kırık ve açık olması vatandaşlarda tepkilere yol açıyor.

Kaçak elektriği önlemek amacıyla Akçakale ilçe merkezinde kaldırımlara kurulan elektrik sayaç panoları, yaya ve engelli geçiş güzergahlarını tehlikeye atıyor. Panoların kırık ve kapıların açık olması ise bu tehlikeyi daha da büyütüyor.

Haliliye Belediyesi, Bayramın İlk Günü Tüm Ekipleriyle Seferber Oldu Haliliye Belediyesi, Bayramın İlk Günü Tüm Ekipleriyle Seferber Oldu

Duruma tepki gösteren  İsa Nogay adlı vatandaş, panoların çocukların ve vatandaşların ulaşamayacağı noktalara konulması gerektiğini belirtti. Nogay, "Panoların açıklığı ve kaldırımlardaki tehlikeler ortada. Yarın öbür gün buraya bir çocuk düşerse büyük bir facia olur. Bu panolar hepimiz için tehlike arz ediyor. Ana caddelerde bulunan elektrik panolarının çoğunda bu görüntülerin olduğunu görüyoruz. Bu panolar çocuklarımız, esnaf ve vatandaşlarımız için tehlike arz ediyor. Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyoruz." şeklinde konuştu.