YSK Tarafından 14 Mayıs olarak açıklanan genel seçimler ile ilgili seçim çalışmaları başladı. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, seçim süreci ile alakalı basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasına İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı yanı sıra İl SKM Başkanı Faruk Badıllı, İl Tanıtım ve Medya Başkanı İbrahim Halil Eşiyok ve Aday Adayları Müracaat Komisyonu Başkanı Serkan Arıcı katıldı

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla resmen başlayan seçim sürecine ilişkin, “ Milletvekili aday adaylarımız için başvuru süreci başladı. Adaylarımız başvuru için bağışlarını partimize değil AFAD’a yaparak, deprem bölgesinde destek verecek” dedi.

Seçim koordinasyon merkezinin oluşturulduğunu ifade eden Kırıkçı, “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekilli seçimlerinin 14 Mayıs’ta yenilenmesi kararını imzalamasının ardından tüm Türkiye ile birlikte ilimizde de seçim takvimi resmen başlamış oldu. Seçim takviminin başlamasıyla birlikte hemen İl Seçim Koordinasyon Merkezi’mizi (SKM) oluşturduk. Deneyim ve tecrübesi ile partimize büyük emek veren Faruk Baydıllı’yi SKM Başkanı olarak seçerek tüm ekibimizi belirledik” dedi.

Kırıkçı, milletvekili aday adaylarının AFAD’a bağış yapacağını da hatırlatarak, milletvekili aday adaylarımız için başvuru süreci başladı. 16 Mart tarihine kadar hem kamu çalışanlarımız hem de parti teşkilat mensuplarımız görevlerinden istifa ederek söz konusu tarihekadar il başkanlığımıza aday adaylığı başvurusu yapabilecek. Başvuru sürecinin hemen ardından parti tüzüğümüzün belirlediği şekilde 20 Mart Pazar günü temayül yoklamasını yapacağız. Yine bu süreçte de milletvekili aday adaylarımız başvuru için bağışlarını partimize değil AFAD’a yaparak, deprem bölgesinde devam eden inşa ve yardım çalışmalarına destek verecek” şeklinde konuştu.