Annesi Nadya(26) ve babası Ahmet'(23)e ulaşılamayan bebek, kendisi gibi ailelerine ulaşılamayarak devlet korumasına alınan 15 bebekle Cumhurbaşkanlığına ait uçakla Kahramanmaraş'tan Ankara'ya götürüldü.
Kendisini sağlık görevlilerine teslim eden komşunun ismi ve kimliğinin tespitini kolaylaştıracak bazı bilgilerle beraber " Enkaz bebek" yazılı notla Ankara'ya getirilen bebek, gerekli incelemelerin ardından amcası Muhammed Abid (32) ve teyzesi Hatice Abid(30) tarafından teslim alınarak Şanlıurfa'ya getirildi. bir yakınlarının evinde kalan Aile küçük bebeğe gözleri gibi bakıyor amcası kendi elleri ile sütünü vererek besliyor
Fatma bebeğin amcası Muhammed Abid, "Elhamdülillah, depremin enkazı altından 2 gün sonra kurtuldu. Kurtulduktan 10 gün sonra izine ulaştık. Ben de gerekli evraklar vardı onları gösterdikten sonra devlet bana bebeği verdi kardeşim ve yengem vefat etti bu kızda bize onlardan miras kaldı benim 2 erkek çocuğum ver Muhammed Habib Abid,(4)ve Ahmet Abid (2)kızım yok buda benim kızım oldu çocuklarım gibi bakacağım biz 2016 yılından savaştan kaçarak Türkiye’ye geldik ben ve kardeşim Kahramanmaraş’a yerleştik burada iplik fabrikasında çalışıyorduk depremde evlerimiz yerle bir oldu Şanlıurfa’ ya bir yakınımızın evine geldik burada bir kaç gün kaldıktan sonra başka bir ile gitmek istiyorum sağ olsun Türk devleti bize sahip çıktı, diye konuştu.