Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bir çocuğun gelinlik ile videosun paylaşılması üzerine Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, 13 yaşında zihinsel engeli olan çocuğun gelinliği yerde bulduğu ve giydiği daha sonra işçilerin söylemlerine istinaden gelinliği çıkardığı ve gelinliğin altında bulunan kendi kıyafetleri ile eve gittiğini belirti.
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada;
“06.04.2023 günü saat 19.59’da sosyal medya platformu twitter üzerinden paylaşılan videoya istinaden konu ile ilgili yapılan araştırmalarda; olayın 04.04.2023 günü
Eyyübiye ilçesi Şelale Parkı civarında gerçekleştiği, videodaki Eyyübiye Belediyesine ait yelekli şahısların belediye personeli olmadığı, Şelale parkın civarında taş döşeme işi yapan taşeron işçi oldukları tespit edilmiştir.
Çocuk Şube Müdürlüğümüzce videodaki mağdurun kimlik tespitine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde mağdurun M.T(2010) olduğu, zihinsel engellinin bulunduğu kendisini ifade etmekte zorlandığı anlaşılmış, mağdurun gelinliği yerde bulduğu ve giydiği daha sonra videodaki işçilerin söylemlerine istinaden gelinliği çıkardığı ve gelinliğin altında bulunan kendi kıyafetleri ile eve gittiği ve çocuk gelin haberinin asılsız olduğu tespit edilmiştir. Mağdur şahıs işlemleri akabinde ailesine teslim edilmiştir.
Mağdurun görüntülerini paylaşan şahıslar hakkında Kişisel Verilerin Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirilmesi suçundan işlem yapılmıştır”