Şanlıurfa'da, iş adamı Emin Yetim İYİ Parti'nin Şanlıurfa Milletvekili sıralamasında 1. Sıra adayı oldu. Şanlıurfaspor Kulüp Başkanlığından istifa ederek siyasete atılan iş adamı Emin Yetim, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti'ye katılmıştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından rozet takılarak siyasete giren Emin Yetim, İYİ Parti Şanlıurfa'daki milletvekili listesinde ilk sırada Emin Yetim'e yer verdi.

Ankara'da gelen İYİ Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı iş adamı Emin Yetim büyük bir kalabalık bir grubun eşliğinde Kentte geldi.

Yetim, parti binası önünde partililerle bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı İş adamı Emin Yetim, burada yapmış olduğu konuşmada şunları dile getirdi. "Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi tarafından belirlenen 14 arkadaşımızı sizleri hizmet için Şanlıurfa'ya gönderdi. Sizlere hizmet etmek için buradayız. Bütün yatırımlarını Şanlıurfa için yapan kardeşlerinizden biriyim. Ailem, akrabalarım, dostlarımız aday olan arkadaşlarımız ve teşkilatımızla birlikte sizin birer kardeşiniziz. Daima hizmetinizde olacağız.
Emin Yetim, değişim vurgusu yaptı.
Bütün arkadaşlarımızın telefonu açık olacak. Halkımız değişim istiyor. Bizde elimizi tek değil, gövdemizi taşın altına koyarak değişim mücadelesinde varız dedik. Halkımıza güvenimiz çok. Bizi tanıyorsunuz. Sizden bize güvenmenizi ve bize yetki vermenizi bekliyorum." ifadelerini kullandı.
İYİ Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı İş adamı Emin Yetim, sözlerinin devamında, “Sizin sayenizde varız diyoruz. Size güvenimiz çok, çok yüksek. Halkımıza güvenimiz çok. Bizi tanıyorsunuz biliyorsunuz. Biz sizin içinden olan bir kardeşiniz olarak 14 kardeşiniz olarak sizden bize güvenmenizi, bize yetki vermenizi ve bizim de sizi yukarıda Ankara'da çok iyi temsil edeceğimize biz inanıyoruz. Bundan dolayı sizden yetki istiyoruz ve Allah bizi mahcup etmesin. Allah sizden razı olsun buraya kadar geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, diyerek sözlerine son verdi.
İYİ Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı İş adamı Emin Yetim, daha sonra burada kendisini bekleyen kalabalık ile tek tek selamlaşarak 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel seçimleri için destek istedi.