Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da depremlerde evleri yıkılan ve ağır hasar gören depremzedeler için yapılan konutların kura çekimi ve hak sahiplerine anahtar teslimine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk durağı ilçe belediye başkan adaylarını tanıtacağı Şanlıurfa Kapalı Spor Salonu oldu. İlçe belediye başkan adaylarını tanıtan Erdoğan, daha sonra kentteki deprem konutlarının hak sahiplerine dağıtılacağı Harran Üniversitesindeki törene geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bakanlar Mehmet Özhaseki ve Ali Yerlikaya ilk etapta yapımı tamamlanan bin 314 konutun kura çekimi için butona bastı.

“VATANDAŞLARIMIZA EVLERİNİ TESLİM EDİYORUZ”

Deprem konutları kura ve teslim töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “6 Şubat depremlerinin 1. yıl dönümünde deprem bölgesini yeniden ziyaret ederek depremzedelerimizle dayanışmamızı güçlendiriyoruz. İnşası tamamlanan afet konutlarının kura çekimini yapıyoruz. Vatandaşlarımıza evlerini teslim ediyoruz.

“GÖZLERİMİZİ BİR AN OLSUN DEPREM BÖLGESİNDEN AYIRMIYORUZ”

İlk olarak cumartesi günü Hatay'daydık. İki önemli sağlık tesisini açtık. Konut kura törenini gerçekleştirdik. Pazar günü Gaziantep'teydik. Toplam 10 bin 698 konutun kura törenini icra ettik. Dün 6 Şubat'ın senei devriyesiydi. Büyük afetin yıl dönümünde Sayın Devlet Bahçeli ile Kahramanmaraş'taydık. Hem dertleştik hem de yapımı tamamlanan 9289 konutun kurasını çekerek hak sahiplerine teslim ettik. Bugün Şanlıurfalı kardeşlerimizle kura sevincini yaşıyoruz. Yarın Adıyaman'da olacağız. Gözlerimizi deprem bölgesinden bir an olsun ayırmıyoruz” dedi.

“ŞANLIURFA'DA 4 BİN KONUTUN YAPIMI DEVAM EDİYOR”

Şanlıurfa’da bayram alışveriş yoğunluğu Şanlıurfa’da bayram alışveriş yoğunluğu

Şanlıurfa'da 4 bin konutun yapımının sürdüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Deprem konutlarının hak sahibi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Şanlıurfa'da 4 bin konutun yapımı devam ediyor. Bunları da hak sahibi kardeşlerime peyderpey teslim edeceğiz. Deprem bölgesi vatandaşlarımızın hiçbirine mahcup olmamak için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.