Viranşehir'in gelişip kalkınması için büyük çaba harcayan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, seçim döneminde verdiği bir vaadi daha yerine getiriyor. Başkan Ekinci’nin yoğun çabaları sonucu Sulutepe Göleti Mesire Alanı’nın mülkiyeti, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Viranşehir Belediyesi’ne tahsis edildi. Burayı vatandaşların aileleri ile birlikte güzel vakit geçirebilecekleri bir mekâna dönüştürmek için uzun süredir çalışma yürüten Viranşehir Belediyesi, 155 bin 400 metrekarelik alana göre proje hazırladı. Viranşehir’in en önemli yatırımlarından birisi olacak bu projede; Halı saha, basketbol ve voleybol sahaları, mesire alanı, oyun grubu, kafe, oturma alanları, gezi yolları mescid ve sosyal donatı alanları bulunuyor.

BAŞKANLAR İNCELEMELERDE BULUNDU

Viranşehir’e ziyarette bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ile birlikte Sulutepe Göleti Projesi’nin uygulanacağı alanda incelemelerde bulundu. Başkan Ekinci’den dev proje hakkında bilgiler alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Sulutepe Göleti Projesi’nin uygulanması noktasında gereken desteği vereceklerini belirtti.

BAŞKAN EKİNCİ: VİRANŞEHİR’E ÇOK YAKIŞACAK

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ilçede atıl durumda bulunan Sulutepe Göleti Mesire Alanı’nı Viranşehir’e kazandırmak için bölgeye çok yakışacak bir proje hazırladıklarını söyledi. Projelerine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katkı sunacağını vurgulayan Başkan Ekinci, “Viranşehirli hemşerilerimiz hizmetin en iyisine layık, onlar için ne yapsak azdır. Bunun için seçim döneminde verdiğimiz sözlerimizi bir bir yerine getiriyoruz. Vaatlerimizden birisi de Sulutepe Göleti Mesire Alanı’ydı. İlçemizin en önemli yerlerinden biri olan bu bölge için Viranşehir’imize yakışacak bir proje hazırladık. İnşallah bunu Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile yapacağız. Katkılarından dolayı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Alinur Aktaş'a teşekkür ederiz" dedi.

Bu projenin Viranşehir'e değer katacağını vurgulayan Başkan Ekinci, "İnanıyorum ki Sulutepe Göleti Mesire Alanı Projesi tamamlandığında Viranşehirli aileler için, gençlerimiz için bir cazibe merkezi olacaktır. Projemiz içerisinde ailelerin çocuklarıyla huzur içinde vakit geçirebilecekleri, gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın çeşitli aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri yemyeşil bir alan olacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile en kısa sürede buradaki çalışmalarımıza başlayıp, siz kıymetli hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Viranşehir’imize hayırlı olsun" dedi.