Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, yayınladığı mesajında,
1 Mayıs İşçi Bayramı’nın barış, huzur ve bayram havasında geçmesi temennisinde bulunarak “Bizler için alın teri ve emek en yüce değerdir. Çünkü bizler insana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışa sahibiz. Belediye olarak emekçilerimizin daha iyi yaşam koşullarına ulaşmaları için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en önemli dayanışma günlerinden biri olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı, emeğe verilen değerin ve gösterilen saygının ifadesidir. 1 Mayıs, şiddetin, kavganın, çatışma ve gerginliğin günü değil, birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, mücadelenin, barışın, kardeşliğin ve baharın günü olmalıdır” dedi.
Viranşehir Belediyesi olarak çalışan işçilerini büyük bir ailenin üyeleri gibi gördüklerini vurgulayan Başkan Ekinci, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Belediyemiz, işçi haklarına karşı gösterilen hassasiyet konusunda
örnek belediyeler arasındadır. Her zaman işçimizin ve emekçimizin yanında yer aldık. En yüce değer olan emeğin, alın terinin, üreterek çalışmanın gücünün kutlandığı bu günde tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını tebrik ediyor, çalışma hayatlarının ömür boyu mutlu, huzurlu geçmesini temenni ediyorum.”