Şanlıurfa’da gençliğe ve eğitime büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Mesleki Sanat ve Eğitim Merkezi (ŞANMEK) merkezindeki kurslara katılan öğrenciler hayallerine kavuştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile hayallerine kavuşan Şanlıurfalı öğrenciler Türkiye’nin çeşitli illerindeki üniversiteleri kazanarak kentin gururu oldular. ŞANMEK eğitim merkezinde alanında uzman öğretmenlerin verdiği kurlarla geleceğe emin adımlarla yaklaşan öğrenciler Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile bir araya geldiler.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’HER ZAMAN ÖĞRENCİLERİN YANINDAYIZ’’

Şanlıurfalı öğrencilerin başarısını tebrik ederek öğrencilerin umutları olmaya devam edeceklerini ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Üniversite hazırlık kurslarımızda başarılı olan öğrencilerimizle beraberiz. Onların umutları vardı ve onların umutlarını gerçekleştirmek için bizlerde çaba sarf ediyoruz. Öğrencilerimiz girmek istedikleri ve arzu ettikleri fakülteleri kazanmak istiyorlardı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimiz için bir bina kiraladık ve bu binada öğrencilerimiz için dershaneler oluşturduk. Dershanelerde alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize dersler verildi. Şimdi öğrencilerimiz arzu ettikleri Üniversiteye gidecekler. Şanlıurfalı öğrenciler için Mesleki Sanat ve Eğitim Merkezi’ni daha da yaygınlaştıracağız ve çok daha fazla eğitim vereceğiz. Daha fazla öğrenciye ulaşacağız ve bu öğrencilerimizin umudu olacağız ve onların umutlarının devam etmesini sağlayacağız. Öğrencilerimize hayatlarında başarılar diliyorum. Her şey gönüllerince olsun. Şanlıurfa’mıza her şey değer ve her zaman öğrencilerimizin yanında olacağız’’ dedi.

Türkiye’nin çeşitli illerinde Üniversite’ye girmeyi başaran öğrenciler ise desteklerinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ettiler.